Рецепти салатів на кожний день. Веганська харчова піраміда

Салати – це дуже смачно, корисно, цікаво, а у багатьох випадках ще й дуже просто. Салати прикрашають святковий стіл будь-якої господині, без них неможливо уявити ні Новий Рік, ні 8 березня, ні день народження. Салати стануть окрасою вашого імпоровізованого столу при виїзді на природу «на шашлики» і ріжуть на дачі зі свіжозібраних овочів та фруктів.

Салати подають у ресторанах, причому незалежно від обраної вами національної кухні. І, звичайно ж, дуже багато родин люблять і цінують салати на кожен день: на сніданок або як перекус, як доповнення до обіду або до вечері, і навіть як основна страва, яка допоможе урізноманітнити ваше щоденне меню. Салати на кожен день – у будні та свята – це можливість зробити свій стіл кожен день смачнішим, кориснішим та яскравішим!

Якщо ви задумалися, як готувати салат з тих чи інших продуктів, наш сайт стане вашим найкращим помічником. Тут зібрані рецепти овочевих салатів, грибних, салатів із горіхів та зерна, і навіть із фруктів та ягід. До речі, фруктові салати – це чудове рішення не лише для оформлення десерту, але й для батьків тих малюків, яких неможливо змусити з'їсти зайву ягідку чи фрукт.



Харчова піраміда представляє рекомендації щодо харчування: широку основу складають продукти, які ви повинні їсти багато. З іншого боку, продукти, що знаходяться на вершині, слід їсти лише в невеликих кількостях. Класична харчова піраміда містить м'ясо, яйця та молочні продукти. Однак зараз існують веганські харчові піраміди для людей, які живуть веганами.

У Ethik.Guide , довіднику щодо екологічних покупок, ви знайдете всі джерела постачання для приємного та екологічно чистого стилю харчування в категорії продуктів харчування : магазини органічних продуктів і торгові марки харчових продуктів , оптові магазини , пекарі та виноградарі органічних продуктів , постачальники органічних коробок і солідарне сільське господарство , а й адреси полів самозбирання . Він також може бути відфільтрований веганськими постачальниками або органічним веганським сільським господарством .

Відмінності від класичної харчової піраміди

Австрійська харчова піраміда, опублікована в 2010 році, представлена ​​в семи етапах і показує, як повинна виглядати дієта відповідно до Міністерства охорони здоров'я Австрії : на дні є принаймні 1,5 літра низькоенергетичних напоїв. Далі йдуть 5 порцій фруктів, овочів або бобових, потім зернові, молочні продукти і рослинні олії, м’ясо, риба і яйця, тваринні жири. Нарешті, на першому місці знаходяться продукти з високим вмістом цукру, жиру та солі, а також алкогольні напої.

Існують різні харчові піраміди, які також відрізняються залежно від країни та її дієтичних рекомендацій. Тим часом вже існують різні веганські харчові піраміди, але вони завжди дуже схожі за структурою, а також будуються на кількох рівнях.

Найбільші відмінності, швидше за все, можна знайти на верхній сходинці. Деякі веганські харчові піраміди перераховують різні добавки (вітамін B12, вітамін D тощо) замість алкоголю та солодощів, і таким чином інтегрують їх як невід’ємну частину харчової піраміди. Інші також рекомендують це. На наступному малюнку ви можете знайти приклад веганської харчової піраміди :



На веб-сайті Vegan Society Austria ви також знайдете веганську харчову піраміду з детальним описом окремих етапів .

Мисліть нестандартно

Харчова піраміда була представлена ​​Міністерством сільського господарства США (USDA) , Міністерством сільського господарства США, на початку 1990-х років . Модель харчової піраміди незабаром була прийнята в усьому світі. Цікаво, що харчові рекомендації в цих пірамідах часом суттєво відрізняються між країнами.

У Японії , наприклад, харчова піраміда перевернута і більше схожа на дзигу. Його охрестили « Підказником японської кухні , що обертається ». Верх починається з рису, макаронів і хліба, за ними йдуть овочі. Цікаво, що фрукти та молочні продукти показані на одному рівні, а саме у верхній частині топа. Це означає, що їсти ці продукти в Японії не рекомендується.

Сама модель також піддавалася критиці , тому в США , наприклад, харчову піраміду в 2011 році замінили на « MyPlate », що нагадує кругову діаграму. Але ця модель також зустрічається з критикою, оскільки вона дуже розпливчаста. Тому всесвітньо відомий Гарвардський університет представив як альтернативу « Тарілку здорового харчування ». Незважаючи на те, що ця модель візуально нагадує «MyPlate», вона продумана до деталей і враховує важливий фактор питної води.

У 2019 році Канада також зробила гучні заголовки з цього приводу, коли переглянула свої національні рекомендації щодо харчування та остаточно заборонила молоко з харчової піраміди . Тут також харчову піраміду замінила харчова тарілка. Таким чином, канадці зможуть з першого погляду побачити, яких продуктів має бути у великій кількості на їхніх тарілках і в шлунку.


Час від часу споживання продуктів тваринного походження як джерела білка все ще рекомендується на дієті, але акцент обов’язково повинен бути зроблений на джерелах рослинного білка. Особливо корисними вважаються нут, квасоля, тофу та горіхи. Канада зробила великий крок до сталого розвитку і чітко заявила: рослинна їжа є ключем до здорового харчування!